Informace k výhrůžným e-mailovým zprávám - aktualizováno

Informace k výhrůžným e-mailovým zprávám - aktualizováno

dne 10.9.2024 byla i naší škole doručena výhružná e-mailová zpráva společně se stovkami dalších škol. Okamžitě jsme informovali Policii ČR a postupovali dle jejich pokynů. Celá škola byla prohledána a žádné podezřelé předměty nebyly nalezeny.

Dopisem od pana ministra vnitra Rakušana a ministra školství Beka jsme byli ujištěni, že v současné době žádné bezprostřední nebezpečí školám nehrozí. Část dopisu vám dáváme níže k dispozici:

"Chceme Vás společně ujistit, že Policie České republiky se těmito výhrůžkami intenzivně zabývá, nebere je ani v nejmenším na lehkou váhu a pracuje na dohledání jejich odesílatele tak, aby co nejméně zasahovala do běžného provozu Vašich škol. Současně připomínáme, že Policie České republiky opakovaně sdělila, že nemá žádné konkrétní informace, z nichž by vyplývalo, že žákům a žákyním spolu s učitelkami, učiteli a dalšími zaměstnanci škol hrozí bezprostřední nebezpečí."